Konut Kredisi Yapılandırma

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut Kredisi Yapılandırma yapmak isteyen vatandaşlar çalıştıkları bankaların çağrı merkezleri ile taksitlendirme seçeneklerini öğrenmek istiyorlar. KrediSende.com editörlerinden Deniz İşisağ okurlarımız için konuyu derinlemesine araştırarak merak edilenleri cevapladı. İşte en çok merak edilen konular ve cevapları:

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut Kredisi yapılandırma işlemlerinde yaşanan yoğunluk dünyaya yayılan Covid-19 salgınından sonra yaşanan ekonomik kaostan dolayı oldu. Uzmanlar; salgının ekonomiye verdiği zararı en az 5 ay daha süreceğini belirtirken bu sürede de konut kredisi borcu olanlar, çalıştıkları bankalarla tekrar pazarlığa oturarak mevcut kredilerini tekrar yapılandırmak için uğraş veriyorlar. Peki ya 2020 yılı için bankaların belirlemiş olduğu konut kredisi yapılandırma faiz oranları nasıl?

Konut Kredisi Yapılandırma faiz oranları 2020

Ziraat Bankası konut kredilerinde diğer bankalara oranla en uygun faiz oranı uygulayan banka oldu. Konu ile ilgili “Konut Kredilerinde En Uygun Kredisi” veren bankaların listesine bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.bankakonutkredi.com/en-uygun-kredi-konut/

Peki ya yeni çekilecek konut kredilerinin haricinde daha önce konut kredisi çekmiş fakat ödemelerinde yeniden taksitlendirme yapmak isteyen müşteriler için uygulanacak olan “Konut Kredisi Yapılandırma Faiz Oranı” ne olacak? Konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Fakat yaptığımız araştırmalar ölçüsünde Ziraat Bankası’nın konut kredilerinde kullandığı faiz oranı yüzde 0.79 ile aynı olacağı yönünde…

Konut Kredisi Yapılandırma hesaplama

Konut kredisi yapılandırmalarında kullanılacak en akılcı yöntem çalıştığınız bankanın en yakın şubesine uğrayıp müşteri temsilcisi ile görüşmek olacaktır. Konut Kredisi kullandığınız bankanızın şubesi sizlere hizmet etmek için mesai harcamaktadırlar. İnternet üzerinden resmi olmadan yapılan açıklamalara kanarak mağdur olan onlarca kredizedeler olduğunu hatırlatırız.

Konut Kredisi Yapılandırma masrafı

Konut Kredisi yapılandırmasını yaparken; mevcut kredinizin faiz oranının üzerine yeni bir faiz geleceği tartışılmaz bir gerçekir. Çünkü kalan vade tarihinizi uzatıp aylık ödeme yaptığınız tutarınızı düşürmeyi hedeflediğiniz için yapılandırma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler neticesinde yeni kredi verir gibi risk paylarınız hesaplanarak dosya ve sigorta gibi gider kalemleri ile artı bir maliyet size sunulacaktır.

 

Konut Kredisi Yapılandırma Ziraat

Ziraat Bankası şu an için diğer tüm bankaları konut kredilerinde işlem hacmi bakımından gerilerde bırakmış durumdadır. Uyguladığı Konut Kredisi Faiz Oranı ile diğer tüm bankalardan daha uygun faiz oranı vermesi ile beraber konut yatırımı yapacak vatandaşlar Ziraat Bankası’nın kapısını çalmaya devam ediyor. Daha önce konut kredisi kullanmış fakat yapılandırma yapmak isteyen müşteriler Ziraat Bankası ile çalışması durumunda banka bu müşterilere esnek davranacağının sözünü verdi. Borçları yapılandırma ve erteleme imkanı sunan Ziraat Bankası yapılandırmalarda uygulayacağı faiz ve masraf oranlarını henüz açıklamadı.

Konut Kredisi Yapılandırma Vakıfbank

 

Konut Kredisi Yapılandırma halkbank,

 

  • Konut Kredisi Yapılandırma yapan bankalar 2020,
  • Konut Kredisi Yapılandırma varmı,
  • Konut Kredisi Yapılandırma işbankası,
  • Konut Kredisi Yapılandırma akbank

BENZER KONULAR

YORUM YAZ