En Uygun Kredi Konut

En Uygun Kredi Konut

En uygun kredi için konut alımı yapacak olan vatandaşlar bankaların yapmış olduğu konut kredi kampanyalarını araştırmaya başladı. Daha önce kamu bankalarının yapmış olduğu “En uygun kredi konut 0 79” faiz oranlarıyla beraber finans sektöründe ciddi bir talep yaratmıştı. Peki ya 2020 yılında konut kredileri ne durumda? Kredisende.com editörlerinden Deniz İşisağ sizler için araştırdı.

En Uygun Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren onlarca bankaların kendi web sayfalarından derlediğimiz konut kredisi faiz oranlarından en uygun kredileri KrediSende.com okurları için derledik. İşte o bankalar ve konut kredisi faiz oranları:

1- Ziraat Bankası Firma Katkı Paylı Konut Kredisi – Faiz Oranı % 0.79

2- Vakıfbank SarıPanjur Sıfır Konutlara Özel Konut Kredisi – Faiz Oranı % 0.79

3- Yapı Kredi Konut Kredisi – Faiz Oranı % 0.89

4- ING Bank Konut Kredisi – Faiz Oranı % 0.93

5- Ziraat Bankası Konut Ürün Paketi – Faiz Oranı % 0.94

6- Halkbank Hesaplı Evim Kredisi – Faiz Oranı % 0.94

7- Türkiye İş Bankası Ev Kredisi Kampanyası- Faiz Oranı % 0.95

8- Akbank Konut Kredisi – Faiz Oranı % 0.99

9- TEB Konut Kredisi – Faiz Oranı % 0.99

10- Garanti BBVA Kiracıya Mortgage – Faiz Oranı % 1.03

Yaptığımız araştırmalar neticesinde; “En Uygun Kredi Konut 2018” yılında yüzde 1.78 oranlarını görmesinin ardından devlet olarak yapılan ekonomik çağrılar neticesinde bankalar taşın altına elini koyarak konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına indirmeye başladı. Daha sonra konut yatırımlarına gösterilen talep standart boyutlarda kalmasıyla beraber kamu bankaları bu çağrıyı devam ettirerek “En Uygun Kredi Konut 2019” yılında da konut kredilerinde tablo değişmedi. Şimdi Ziraat Bankası’nda gördüğümüz yüzde 0.79 konut kredisi faiz oranı ile beraber diğer bankalar da ona yakın oranlarda kalmaya devam etmektedirler.

Konut Kredisi başvurusu yapmadan önce internet üzerinden “En Uygun Kredi Konut” cümlesi ile arama yapıp karşınıza çıkan sonuçlarda bankalar arası karşılaştırmalar yaparak değerlendirmeleri işleme almalısınız.

En Uygun Kredi Konut Kredisi

Türk ekonomisinde en öncelikli konuların başında gelen konut sektörü daralmayı kaldırmayacak bir kırılganlığa sahiptir. İçerisinde barındırdığı yüzlerce alt meslek guruplarına iş hacmi sağlayan konut sektörü; bankaların diğer kredi seçeneklerinden öte daha düşük faiz hacimleriyle kredi vermeye devam ediyor. En uzun vadede en yüksek rakamı en düşük faiz oranı sadece konut kredisi seçeneklerinde bulunacağı için halen konut yatırımları devam etmektedir.

En Uygun Kredi Konut Ziraat

En Uygun Kredi Konut Ziraat Bankası tarafından yüzde 0.79 faiz oranı ile temin edilmektedir. Ziraat Bankası yapısı itibari ile devlet bankası olduğu için diğer bankalardan öte yaptığı işlemlerde kar zarar oranları daha esnek gözeterek müşterilerine işlem yaptırmaktadır. Bu sayede diğer bankalardan daha düşük faizler vererek vatandaşın yatırım yapmasına olanak tanımaktadır. “En Uygun Kredi Konut Ziraat Bankası” olarak işaret etmemizin en önemli sebebi diğer kamu bankalarının da bu oranlarda kredi veremiyor oluşudur.

Birikimlerinizi konut yatırımları için biriktirirken bankaların yüzde 0.79 oranı ile verdiği konut kredilerini de incelemeyi unutmamalısınız. Oldukça karlı bir seçim olan konut kredilerinde mutlaka tercihiniz en düşük krediyi veren banka olmalı

En Uygun Kredi Konut 0 79

En uygun konut kredisi Ziraat Bankası tarafından yüzde 0.79 oranıyla sağlanmaktadır. Bu oranlar; 2018 yılında konut kredisi faiz oranları ve 2019 yılında konut kredisi faiz oranları ile değişmeden 2020 yılında da konut kredisi faiz oranları devam ettirilmektedir.

Hükümetin ekonomik program hamlelerinde inşaat sektörü önemli bir yer tuttuğu için konut hacmi sürekli arttırılarak piyasalarda canlı paranın dönmesi hedeflenmektedir. Bünyesinde yüzbinlerce işçi barındıran bu devasa sektörde hareketin devam etmesi için mutlak suretle kredi faiz oranlarında oynama yapılmaması önem arzetmektedir.

En uygun konut kredisini seçmeniz konut yatırımlarında ilk tercih olabilir fakat yatırım yapmak istediğiniz konutun şehirdeki lokasyonu da çok önemlidir.

En Uygun Konut Kredi faiz oranları

Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi devlet bankaları tarafından konut sektörüne yatırım yapacak olan vatandaşlara yüzde 0.79 oranı ile kredi kullandırılırken diğer özel bankalarda bu faiz oranlarına yakın konut kredisi seçenekleri sunma çabasındalar.

Müşteri için alternatif seçim olması ve herkes kendi çalıştığı bankadan kredi çekebilmesi için konut kredilerinde esneklik yapmaya devam edilmektedir. Yapı Kredi Bankası yüzde 0.89 oranında kredi veren en uygun 3. banka olurken ING Bank ise yüzde 0.93 oranı ile 4. sırayı kimselere kaptırmıyor.

En Uygun Konut Kredi veren bankalar

Müşterilerine en uygun kredi konut sunan bankalar; sadece vatandaşların konut yatırımları yapmalarını değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli sektörünü canlı tutulmasına olanak tanımaktadır. Konut kredisi veren bankalardan öncelikli olan ilk 9 bankayı şöyle sıralayabiliriz; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, ING Bank, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Akbank, TEB, Garanti BBVA,

YORUM YAZ

1 YORUM VAR

  • Banka Konut Kredi » Konut Kredisi Yapılandırma
    3 ay önce

    […] Bankası konut kredilerinde diğer bankalara oranla en uygun faiz oranı uygulayan banka oldu. Konu ile ilgili “Konut Kredilerinde En Uygun Kredisi” veren […]

    Cevapla